Nareszcie wakacje!
Zapewne wielu z Was ma już plany, jak spędzi nadchodzący wolny czas. Jednak warto wiedzieć, że lato to dobry czas nie tylko na leniuchowanie. Piękna opalenizna wzbudzi zazdrość u innych, jednak nie pomoże w przyszłej karierze. Warto zatem przynajmniej część wakacji przeznaczyć na działania wartościowe i produktywne.
Wiele młodych osób narzeka, że po skończeniu szkoły czy studiów mają trudności ze znalezieniem pracy, ponieważ pracodawcy oczekują od nich doświadczenia zawodowego. „Jak mogłam zdobyć doświadczenie, skoro cały czas poświęcałam na naukę” – to częsta opinia, jaką zdarza się słyszeć doradcom zawodowym.
Właśnie wakacje są doskonałym sposobem na to, aby wypełnić zawodową lukę w CV, sprawdzić, czy nasz wymarzony zawód to na pewno to, czym chcielibyśmy zajmować się przez najbliższe kilka czy kilkanaście lat. Dzięki pracy wakacyjnej można poznać swojego przyszłego pracodawcę i zrobić pierwszy krok na drabinie przyszłej kariery, a także zdobyć środki na super wakacje.
Jednak zanim rozpocznie się pracę, trzeba ją zdobyć. Przyda się umiejętność korzystania z portali - nie tylko społecznościowych. Warto poznać aktualne trendy w zakresie przygotowywania dokumentów aplikacyjnych – CV oraz listu motywacyjnego. Dowiedzieć się, jak rozmawiać z pracodawcą, aby pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie i zwyciężyć w wyścigu o najatrakcyjniejsze miejsca pracy wakacyjnej.
Z wszystkimi problemami i wątpliwościami dotyczącymi kariery i pracy, nie tylko wakacyjnej, pomogą uporać się nasi doradcy zawodowi. Zapraszamy także tych, którzy doszli do wniosku, że ich pomysły na przyszłą karierę nie wytrzymały próby czasu lub zdarzenia z realiami codzienności. Oferujemy możliwość poznania własnych predyspozycji osobowościowych i zawodowych, metod poprawy skuteczności w działaniu oraz sposobów motywowania się niezbędnych do budowania profesjonalnej ścieżki kariery zawodowej.

plakat wakacje www

Wspólnie działać na rzecz świadomego rozwoju zawodowego studentów i absolwentów – tak w skrócie wygląda cel Porozumienia, jakie w dniu 19 czerwca podpisał Dyrektor WUP Arkadiusz Piecyk i Rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr hab. inż. Wiesław Trąmpczyński. Aby zaistnieć na współczesnym, wymagającym rynku pracy, właściwe kroki należy podjąć jeszcze w toku edukacji. Temu właśnie służyć będą wspólne działania, jakie realizować będzie nasz Urząd z Uczelnią. Studenci Politechniki, jak również absolwenci i doktoranci, zyskają nieograniczony dostęp do fachowych, bezpłatnych usług doradztwa i informacji zawodowej. Nasi eksperci wspierać będą również metodycznie pracowników Akademickiego Centrum Kariery, którzy znając specyfikę oferty edukacyjnej macierzystej Uczelni, pomagać będą studentom w przygotowaniu do wejścia na rynek pracy. Promowane będą między innymi usługi i instrumenty rynku pracy, jakie młodym ludziom oferują urzędy pracy. Porozumienie otwiera również drogę do profesjonalnego pośrednictwa pracy, jakie świadczy nasz Urząd w ramach usługi EURES. Władze Uczelni zyskują dostęp do naszych analiz i wyników badań, które umożliwią bieżące dostosowywanie działań Politechniki do potrzeb rynku pracy. Aby poznać preferencje i oczekiwania studentów, prowadzone będą na Uczelni cykliczne badania ankietowe.

W dniu 14 czerwca br. odbyło się kolejne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w Kielcach.

Członkowie Rady jednogłośnie przyjęli harmonogram posiedzenia. Pierwszym punktem obrad było wydanie opinii w sprawach dotyczących utworzenia nowych kierunków kształcenia w szkołach z terenu województwa świętokrzyskiego. Członkowie WRRP rozpatrzyli łącznie 44 wnioski złożone przez dyrektorów 13 szkół.

Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa jako Operator Podmiotowego Systemu Finansowania (PSF) wyłoniony przez Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie usług rozwojowych dla przedsiębiorstw z sektora MŚP z terenu miast: Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Skarżysko-Kamienna.

Przedsiębiorcy, którzy chcą rozwijać swoją firmę i podnosić kwalifikacje pracowników mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości do 80% na refundację kosztów usług rozwojowych (szkolenia, doradztwo, studia podyplomowe) zarejestrowanych w Bazie Usług Rozwojowych (BUR) prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości: www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl.Refundacja obejmuj usługi rozwojowe, któremająna celu nabycie, potwierdzenie lub wzrost wiedzy, umiejętności lub kompetencji społecznych przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw.Kwota dofinansowania dla pojedynczej usługi rozwojowej dla jednego pracownika nie może przekroczyć 6000 złoraz 60 000 zł dla przedsiębiorstwa na cały okres realizacji projektu.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad dofinansowania:
na stronie www.siph.com.pl
przyjmowanie wniosków: Punkt Obsługi Przedsiębiorców – Starachowice 27-200,
ul. Radomska 29 pok. 208, telefon +48 500 053 742,
e-mail: star.bur@siph.com.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać w Biurze Projektu SIPH ul. Sienkiewicza 53, 25-002 Kielce, tel. 41 368 02 78 e-mail: bp.bur@siph.com.pl

Dla przedsiębiorstw i pracowników sektora MŚP z terenu województwa świętokrzyskiego z wyłączeniem obszarów funkcjonalnych miast Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic i Skarżyska-Kamiennej – Operatorem PSF jest Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Kielcach w partnerstwie z Ośrodkiem Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu, więcej informacji: BIZNES ADAPTER: http://www.it.kielce.pl/ oraz http://opiwpr.org.pl

Projekt: OPERATOR usług rozwojowych dla MŚP z obszarów funkcjonalnych miast: Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Skarżyska-Kamienna dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych BUR współfinansowany jest w ramach Działania 10.05 Przystosowanie pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego