Blisko 500 liderów środowisk lokalnych na konferencji o KFS

Prawie pół tysiąca osób wzięło udział w konferencji organizowanej przez WUP pn. „Krajowy Fundusz Szkoleniowy 2018 – warunki, możliwości, perspektywy”, skierowanej do liderów środowisk lokalnych.

Witając gości dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Arkadiusz Piecyk zwrócił uwagę na istotne znaczenie współpracy z samorządami terytorialnymi i sołectwami, dzięki czemu informacje o możliwościach wsparcia zatrudnienia i podnoszenia kwalifikacji docierają do szerokiego grona mieszkańców.

Uczestnicy dowiedzieli się między innymi o szczegółach dotyczących zasad i priorytetów wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego, celach na jakie może być przeznaczone dofinansowanie z KFS, a także skąd środki te można uzyskać. Ponadto goście zapoznali się z aktualną sytuacją na świętokrzyskim rynku pracy, problemach zatrudnieniowych pracodawców oraz oczekiwaniach wobec pracowników.

Konferencja, która odbyła się 9 marca, była drugą z cyklu rozpoczętego w ubiegłym roku, spotkań z liderami środowisk lokalnych.

spdhandelzielonaohpwrotalogo buton