Wojewódzki Urząd Pracy
25-561 Kielce, ul. Witosa 86
tel. (41) 364-16-00
fax (41) 364-16-66
e-mail: wup@wup.kielce.pl
header icon bip

Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas wraz z dyrektorami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach Arkadiuszem Piecykiem oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Jędrzejowie Maciejem Tomczykiem otworzyli Regionalne Targi Pracy w Jędrzejowie. To lubiane przez mieszkańców regionu jędrzejowskiego wydarzenie. Przyciąga tłumy ludzi, którzy chcą sprawdzić jakie są aktualne oferty pracy, skorzystać z pomocy doradców zawodowych czy wziąć udział w panelach informacyjnych. W poprzedniej edycji Targi odwiedziło półtora tysiąca osób. Co przygotowane jest podczas dzisiejszej- XIV edycji?
Czeka 49 wystawców, w tym 30 pracodawców którzy przygotowali 68 ofert pracy krajowych na 565 etatów. Rozważacie wyjazd do pracy za granicę? Kierujcie się do stoiska Wojewódzkiego Urzędu Pracy - znajdziecie oferty 104 wakatów u 36 pracodawców - w Belgii, Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwecji.


W tym roku warsztaty prowadzone przez specjalistów z WUP poświęcone są wyjazdom do pracy za granicą, a także zakładaniu własnej działalności gospodarczej.
Targi Pracy to nie tylko oferta dla osób bezrobotnych. Nowości przygotowane są także dla pracodawców. Ruszyła bowiem Baza Usług Rozwojowych. To narzędzie, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą uzyskać refundację kosztów za szkolenia swoje i swoich pracowników.
Honorowy patronat nad Regionalnymi Targami Pracy w Jędrzejowie objął marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. Regionalne Targi Pracy to inicjatywa własna Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach. Partnerami są urzędy pracy w Jędrzejowa, Kazimierzy Wielkiej, Pińczowa i Włoszczowy.
Targi potrwają do godz. 13.00

W dniach 18 – 20 września 2017r. odbyła się XIV Internetowa Giełda Pracy zorganizowana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Kielcach oraz Miejskim Urzędem Pracy w Kielcach.

Podobnie jak tradycyjne targi, Internetowa Giełda Pracy miała charakter powszechny i ogólnodostępny, ze szczególnym uwzględnieniem regionu świętokrzyskiego. Taka formuła giełdy umożliwiła zastosowanie nowoczesnych technik poszukiwania pracy, jakimi są Internet oraz poczta elektroniczna. Wśród klientów Internetowej Giełdy Pracy były osoby nie tylko z naszego województwa, ale również z innych regionów kraju i zagranicy.

W czasie trwania giełdy osoby zainteresowane miały możliwość skorzystania
w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Kielcach, Powiatowym oraz Miejskim Urzędem Pracy w Kielcach ze stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach prowadzili również konsultacje dokumentów aplikacyjnych on-line.

Efekty XIV Internetowej Giełdy Pracy:

  1.  Liczba udostępnionych miejsc pracy w kraju (wakatów): 2 750
  2.  Liczba udostępnionych miejsc pracy za granicą (wakatów): 3 130
  3.  Liczba odwiedzin strony IGP w czasie trwania giełdy: 1 300
  4.  Liczba odsłon strony IGP w czasie trwania giełdy: 11 750

Klient odwiedzający stronę Internetowej Giełdy Pracy poświęcił na jej przejrzenie średnio ponad 11 minut. W tym czasie odwiedził ok. 9 zakładek (ofert pracy, porad doradców zawodowych, informacji nt. sieci EURES).
Dużym zainteresowaniem cieszyły się informacje przygotowane przez doradców dot. zasad poruszania się po rynku pracy, bezpiecznego poszukiwania pracy za granicą oraz porady psychologa, o czym świadczy wysoka liczba odwiedzin.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim Partnerom, którzy włączyli się w promocję Internetowej Giełdy Pracy wśród osób poszukujących pracy i przyczynili się do powodzenia tej inicjatywy.

W dniu 26 września br. (wtorek), o godzinie 10.00 odbędzie się w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach - posiedzenie Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w Kielcach.

Wojewódzki Urząd Pracy zaprasza osoby bezrobotne, poszukujące pracy i pracodawców do udziału w dwóch kolejnych edycjach Regionalnych Targów Pracy:

1. Regionalne Targi Pracy w Jędrzejowie
(organizowane we współpracy z Powiatowymi Urzędami Pracy w Jędrzejowie, Kazimierzy Wielkiej, Pińczowie i Włoszczowie)
odbędą się w dniu 22 września 2017 r. (piątek) w godz. 10.00 – 13.00
w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie, ul. Przypkowskiego 49.
Miejsce na targach udostępniamy bezpłatnie.
targi jedrzejow

 

2. Regionalne Targi Pracy w Staszowie
(organizowane we współpracy z Powiatowymi Urzędami Pracy w Staszowie, Busku-Zdroju, Opatowie i Sandomierzu)
odbędą się w dniu 4 października 2017 r. (środa) w godz. 10.00 – 13.00
w Auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie, ul. Koszarowa 7.
Wszystkich pracodawców zainteresowanych udziałem w Regionalnych Targach Pracy prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 20 września br. (środa) na formularzu zgłoszeniowym.
Miejsce na targach udostępniamy bezpłatnie.
targi staszow

 

To już kolejne edycje Targów w powiecie jędrzejowskim i staszowskim. Zadecydowały o tym dotychczasowe pozytywne efekty oraz na bieżąco zgłaszane zapotrzebowanie ze strony poszukujących pracy. Nadmieniam, iż Targi, które odbyły się po raz pierwszy w 2015 r. zarówno w Jędrzejowie, jak i w Staszowie, okazały się dużym sukcesem – zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających, którzy mieli okazję nie tylko zapoznać się z ofertami pracy oraz nawiązać bezpośredni kontakt z pracodawcami, ale również wziąć udział w towarzyszących Targom spotkaniach informacyjnych.

Strona 1 z 17

handel zielona ohp wrota logo buton